Hobbystyczna hodowla króliczków Karzełek Teddy

Teddy nie jest rasą ale odmianą. Uznanie rasy i ustalenie wzorca może trochę potrwać, dlatego obecnie poprawny zapis to: królik karzełek Teddy miniatura. Na to by oficjalnie nazywać karzełki Teddy królikami rasowymi, musimy jeszcze zaczekać.

Hodowla Villa Teddy jest  zarejestrowana hobbystyczna hodowlą domową . Fascynacja tą wlasnie odmianą krolika zaczela sie juz kilka lat temu. Wiedza w ich temacie nabywania i rozwijana zaowocowała nabyciem kilku pięknych okazów z Polski jak i e Europy .
Dążymy do uzyskania możliwie jak najmniejszego króliczka z jak najbardziej gęsta okrywa wlosowa .
Charakterystyczną cechą Teddy jest zwarta budowa ciała z gęsta ,gruba i gładka okrywa włosa na całym ciele .Głowa powinna mieć szerokie czoło ,uszy powinny mieć kształt zaokrąglony niezbyt długie.
Oczy są duże wypukłe o barwie ciemnej ,jedynie u białych okazów są dopuszczane oczy niebieskie .
Króliczki Teddy są przecudnymi domownikami. Odpowiednio wychowywane swobodnie czują się zarówno w klatce jak i puszczone luzem po mieszkaniu .
Jednak nie zapominajmy ze są to zwierzęta bardzo ciekawe i wszedobylskie które badają świat poprzez totalnie namacalny sposób czyli inaczej mówiąc muszą wszystko co znajdzie się na ich drodze sprawdzić czy aby napewno nie jest jadalne 🙂
Zachęcam Państwa do obejrzenia moich wyjątkowych pupili na kolejnych kartach naszej strony.