Hobbystyczna hodowla króliczków Karzełek Teddy

Teddy nie jest rasą ale odmianą. Uznanie rasy i ustalenie wzorca może trochę potrwać, dlatego obecnie poprawny zapis to: królik karzełek Teddy miniatura. Na to by oficjalnie nazywać karzełki Teddy królikami rasowymi, musimy jeszcze zaczekać.

Hodowla Villa Teddy jest  zarejestrowana hobbystyczna hodowlą domową . Fascynacja tą wlasnie odmianą krolika zaczela sie juz kilka lat temu. Wiedza w ich temacie nabywania i rozwijana zaowocowała nabyciem kilku pięknych okazów z Polski jak i e Europy .
Dążymy do uzyskania możliwie jak najmniejszego króliczka z jak najbardziej gęsta okrywa wlosowa .
Charakterystyczną cechą Teddy jest zwarta budowa ciała z gęsta ,gruba i gładka okrywa włosa na całym ciele .Głowa powinna mieć szerokie czoło ,uszy powinny mieć kształt zaokrąglony niezbyt długie.
Oczy są duże wypukłe o barwie ciemnej ,jedynie u białych okazów są dopuszczane oczy niebieskie .
Króliczki Teddy są przecudnymi domownikami. Odpowiednio wychowywane swobodnie czują się zarówno w klatce jak i puszczone luzem po mieszkaniu .
Jednak nie zapominajmy ze są to zwierzęta bardzo ciekawe i wszedobylskie które badają świat poprzez totalnie namacalny sposób czyli inaczej mówiąc muszą wszystko co znajdzie się na ich drodze sprawdzić czy aby napewno nie jest jadalne
Zachęcam Państwa do obejrzenia moich wyjątkowych pupili na kolejnych kartach naszej strony.